اطلاعات عمومی

در خیلی از موارد پس از مراجعه به پزشک و دریافت دارو، داروهای تجویز شده تا انتها مصرف نمی شوند. گرچه تصور اشتباه نگهداری این داروها در منزل برای روز مبادا بسیار خطرناک و نادرست است، ولی شاهد هستیم که جمع آوری و انبار داروها در خیلی از منازل در محلی به نامهای قفسه دارویی و یا جعبه های دارویی، در آشپزخانه و یا یخچال صورت می گیرد.

ادامه مطلب..ستاد مركزي اطلاع رساني داروها و سموم، ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن سال نو و ايام نوروز، براي كليه هموطنان گرامي آرزوي سلامت مي نمايد و توجه  شما را به نكات ذيل جهت پيشگيري از بروز برخي مشكلات معمول دارويي در ايام تعطيلات عيد جلب مي نمايد: 

ادامه مطلب..


ستاد مركزی اطلاع رساني داروها و سموم، ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن سال نو و ايام نوروز، برای كليه هموطنان گرامی آرزوی سلامت می نمايد و توجه شما را به نكات ذيل جهت پيشگيری از بروز برخی مشكلات معمول دارويی در ايام تعطيلات عيد جلب می نمايد:

 ادامه مطلب..

ستاد مركزي اطلاع رساني داروها و سموم، ضمن تبريك به مناسبت فرا رسيدن سال نو و ايام نوروز، براي كليه هموطنان گرامي آرزوي سلامت مي نمايد و توجه شما را به نكات ذيل جهت پيشگيري از بروز   برخي مشكلات معمول دارويي در ايام تعطيلات عيد جلب مي نمايد:

ادامه مطلب... 


مقایسه سه داروی آنتی هیستامین که دارای فرم تزریقی هستند.

ادامه مطلب...

آلزایمر، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که بتدریج توانایی;های ذهنی بیمار تحلیل میرود. بارزترین تظاهر زوال عقل اختلال حافظه است. اختلال حافظه معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت میکند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود میشود ولی بتدریج خاطرات قدیمی هم آسیب میبینند.

ادامه مطلب...


افراد زیادی هستند که در وعده های غذایی خود از میوه و سبزیجات زیادی استفاده می کنند و همین امر باعث می شود تا از لحاظ وضعیت گوارشی در سلامت به سر ببرند. اما برخی از افراد با مشکلات گوارشی که از شایع ترین آنها یبوست است مواجه می باشند.

اگر در سلامت کامل به سر می برید و رژیم غذایی تان سرشار از میوه و سبزیجات است به طور حتم نمی توانید احساس کسانی را که هر روز درد یبوست را تحمل می کنند درک کنید. البته یبوست همیشه ناشی از تغذیه نادرست نیست و علل زیادی مسبب این امر می باشد که شاید استرس در صدر آنهاست. 

ادامه مطلب...


پوکی استخوان از مهمترین بیماری های انسان است. اهمیت این بیماری در دو نکته اساسی است. یکی اینکه پوکی استخوان بیماری شایعی است و افراد بسیاری بخصوص در سنین بالا به آن مبتلا هستند. نکته مهم دیگر عارضه مهم آن یعنی شکستگی است.
مهمترین راه در کنترل این بیماری پیشگیری از آن است. با این حال در صورت بروز بیماری، نیاز به درمان آن وجود دارد.
با پا گذاشتن به سال‌هاي مياني عمر استخوان‌ها کم‌کم شروع به ضعيف شدن مي‌کنند. در زنان اين فرآيند بعد از يائسگي سريع‌تر اتفاق مي‌افتد. اما مي‌توان اين روند را کندتر کرد.

ادامه مطلب...


سیر از مدت‌ها پیش، برای كاربردهای پزشكی مورد استفاده قرار گرفته است و بیشترین مورد استفاده آن در سال‌های اخیر برای اثرات مفید قلبی – عروقی و خاصیت ضد میكروبی آن بوده است.

ادامه مطلب...


سینوزیت التهاب یا تورم در بافت سینوس می باشد. به صورت طبیعی سینوس ها با هوا پر شده اند، درصورت پر شدن این فضا با مایع شرایط برای رشد میکروب ها( اعم از باکتری، ویروس و قارچ) فراهم و باعث بروز عفونت می شود.

برخی از بیماری ها مانند سرماخوردگی، رینیت آلرژی و پولیپ بینی می توانند باعث انسداد سینوس ها شوند. این مشکل به صورت کلی به دو دسته حاد ومزمن بروز می کند. سینوزیت حاد حدود4 هفته طول می کشد در حالیکه سینوزیت مزمن هفته های متوالی حتی سال ها ادامه دارد و درمان آن مشکل می باشد.

ادامه مطلب...
همه حقوق مادی و معنوی متعلق به سازمان غذا و دارو می باشد (2017) Copyrights 2013 @ NewsTimes