سری کتاب های مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم
این مجموعه بر مبنای پرسشهایی که در طی سالیان متمادی از طرف مخاطبین عام و خاص از مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم (NDPIC
) در خصوص ابهامات کاربرد و مصرف دارو پرسیده شده، طراحی گریده است.

شایان ذکر است که مطالعه مجموعه کتاب های دارو درمانی می تواند برای پزشکان، داروسازان، دانشجویان پزشکی و داروسازی و همچنین تمامی رشته های مرتبط با علوم دارویی قابل استفاده می باشد.

                                                     


مطالب این بخش در خصوص مسمومیت با استامینوفن و نقش داروساز در پیشگیری از آن جهت اطلاع رسانی در هفته جهانی پیشگیری از مسمومیت ها ( March 15-21 , 2015) در سایت  www.dpic.org  قرار داده شده است.


امروزه با تبليغ گسترده فرآورده‌هاي كاهش وزن و يا چاق كننده در اينترنت و ساير رسانه‌ها روبرو هستيم. برخي از اين فرآورده‌ها با ادعاي كاملاً گياهي بودن، نداشتن هيچ گونه عارضه جانبي و اثر چشمگير و سريع در كاهش وزن و يا چاقي در زماني كوتاه، تبليغ و عرضه مي‌شوند.

برخي از اين فرآورده‌ها علي رغم ادعاي طبيعي بودن و يا فقط حاوي اجزاي گياهي بودن حاوي مواد شيميايي مضر و يا داروهايي با مقادير بسيار بيشتر از حداكثر دوز پيشنهادي آنها هستند. علاوه بر اين در برچسب فرآورده و يا تبليغات آن، به وجود اين تركيبات در فرآورده، اشاره نمي‌شود. اين فرآورده‌ها خطر بزرگي براي سلامتي شما بوده و به صورت غيرقانوني و قاچاق و غالباً در بسته بندي‌هاي فريبنده به فروش مي‌رسند.


هنگام مراجعه به مطب پزشك يا داروخانه موارد زير را به پزشك يا داروساز اطلاع دهيد:

  • سابقه ابتلا به بيماري (مانند ديابت، فشار خون، نقرس و ...)
  • مصرف دارو (شامل داروهاي با نسخه پرشك يا داروهاي بدون نسخه، مكمل‌ها و يا داروهاي گياهي و ...) مي‌توانيد از داروهاي مصرفي خود ليست تهيه كنيد تا به راحتي در

    اختيار پزشك يا داروساز قرار دهيد. اين ليست شامل نام دارو، نام پزشك تجويز كننده دارو، دليل تجويز دارو ، مقدار و زمان مصرف دارو باشد.
  • سابقه حساسيت به دارو يا غذاي خاص
  • بارداري و شيردهي
همه حقوق مادی و معنوی متعلق به سازمان غذا و دارو می باشد (2017) Copyrights 2013 @ NewsTimes